Aby podnieść poziom bezpieczeństwa w budynku mieszkalnym oraz komfort jego lokatorów, warto zainstalować funkcjonalny i niezawodny wideodomofon z szyfratorem. Wyposażone w zamek szyfrowy urządzenie skutecznie przeciwdziała wtargnięciu na posesję osób niepożądanych oraz usprawnia przyjmowanie gości. Na rynku dostępne są także modele, umożliwiające wyłącznie komunikację głosową. Domofon z szyfratorem ułatwi domownikom dostęp do mieszkania, ograniczając go jednocześnie obcym i zapobiegając grabieży. Jak działają domofon oraz wideodomofon z szyfratorem? Odpowiadamy!
Domofon z szyfratorem – na czym to polega?
Poszukiwania w torbie czy plecaku kluczy do furtki mogą być dla wielu osób uciążliwe. Z myślą o nich powstał domofon z szyfratorem, który nie wymaga użycia klucza. Furtka otworzy się po wpisaniu kombinacji cyfr. W przypadku budynków wielorodzinnych, każdy lokal ma swój indywidualny kod. To rozwiązanie służy wygodzie oraz skutecznej ochronie przed wtargnięciem osób niepożądanych. Jak rozpoznać domofon z szyfratorem? To proste. Na panelu urządzenia znajduje się klawiatura szyfrowa. Wystarczy wprowadzić odpowiednią kombinację cyfr, by dostać się na posesję. Nowoczesnym rozwiązaniem jest domofon z szyfratorem oraz z czytnikiem breloków, np. model ACO z serii FAMILIO. Jego obsługa jest błyskawiczna i wymaga znajomości indywidualnego kodu lub posiadania otwierającego breloka zbliżeniowego. W przypadku budynków wielorodzinnych szyfrator może służyć także do wywoływania dzwonienia w danym lokalu.
Wideodomofon z szyfratorem – wygoda i bezpieczeństwo
W przeciwieństwie do domofonu, który umożliwia wyłącznie komunikację głosową, wideodomofon z szyfratorem wyposażony jest w kamerę oraz wyświetlacz, dzięki którym gospodarz ma podgląd na osoby odwiedzające. Wybierając wysokiej jakości model, np. ACO FAMILY, można liczyć na błyskawiczne otwieranie. Wbudowany w płaski panel zamek szyfrowy umożliwia szybkie wprowadzenie kodu i wejście do domu. Wideodomofon z szyfratorem to dobry wybór także dla osób niewidomych. Na rynku dostępne są urządzenia z przyciskami, zawierającymi oznaczenia w języku Braille’a. Zwykle wideodomofon z szyfratorem występuje w wariancie podtynkowym. Po wpisaniu odpowiedniego kodu na klawiaturze numerycznej, elektrozaczep otwiera się. Podobnie jak w przypadku domofonów z zamkiem szyfrowym, także wideodomofony mogą być wyposażone dodatkowo w czytnik breloków, które wystarczy zbliżyć do urządzenia, by otworzyć furtkę.
Domofon z szyfratorem, czy wideodomofon?
Dostępność tego typu urządzeń na rynku jest ogromna. Zakup najlepszego modelu dla siebie nie zawsze jest łatwy. Zaawansowany technologicznie wideodomofon z szyfratorem, wyposażony w czytnik linii papilarnych oraz wiele dodatkowych funkcji nie musi być właściwym wyborem. W wielu przypadkach mnogość funkcji okazuje się niepotrzebna i pozostanie niewykorzystana. Po co więc płacić więcej? Prosty w obsłudze, intuicyjny domofon z szyfratorem to dla wielu osób optymalne rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Zaawansowane modele zwykle zalecane są właścicielom willi o dużej powierzchni. Nowoczesny wideodomofon z szyfratorem sprawdzi się także w przypadku wielokondygnacyjnych apartamentowców.
Ulubieńcy 2024 – jakie produkty aco cieszyły się największym zainteresowaniem?
Nowoczesne rozwiązania, ponadczasowy design, solidne wykonanie – te wszystkie cechy sprawiają, że chętnie wybieracie produkty aco!
Centrala domofonowa w języku, którego potrzebujesz
Dobra centrala domofonowa to taka, która potrafi dopasować się do użytkowników.
Tego nie rób z domofonem! Sprawdź, czego nie lubi Twój domofon
Domofon nie działa – nie dzwoni, nie reaguje, nie spełnia swojej funkcji. Dlaczego? Powodów może być mnóstwo! Być może nie wiesz, jakich działań z domofonami zdecydowanie należy unikać? Sprawdź, jakie są najczęściej popełniane błędy.