Sytuacja, kiedy niecierpliwie wyczekiwany kurier lub umówiony gość czeka pod drzwiami wtedy, kiedy akurat na chwilkę oddaliliśmy się od domofonu i nie możemy szybko do niego podejść, zdarzyła się chyba każdemu. Jak można uniknąć takich wypadków? Rozwiązaniem jest domofon na telefon!
Mobilny domofon – co to takiego?
Jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić coś takiego jak domofon w telefonie. Brzmiało to jak motyw z filmu Sci-Fi. Technologia jednak bardzo szybko się zmienia, a projektanci szukają coraz lepszych rozwiązań w różnych obszarach życia. Kwestią czasu było więc wypuszczenie na rynek nowoczesnego domofonu, który poprawia komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Domofon z aplikacją na telefon jest dostępny dla każdego. Prawie wszyscy, bez względu na wiek, używają dzisiaj telefonu komórkowego. Również osoby starsze z mniejszą niż kiedyś rezerwą podchodzą do takich gadżetów. I słusznie, ponieważ wiele rozwiązań, takich jak na przykład mobilny domofon, są skierowane także do seniorów. Różnica między zwykłym domofonem a domofonem w telefonie polega na tym, że w przypadku tego drugiego drzwi otworzyć można z wykorzystaniem smartfona, który najczęściej mamy przy sobie. Za pomocą aplikacji można też sprawdzić, łącząc się głosowo, kto czeka przy wejściu.
Domofon z aplikacją na telefon – dlaczego warto?
Głównym argumentem, przemawiającym za domofonem w telefonie jest fakt, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Znika problem konieczności przemieszczenia się do panelu w celu otwarcia drzwi za pomocą przycisku. Wszystko obsługiwane jest dzięki prostej aplikacji w telefonie. Ma ona jednak o wiele więcej funkcji. Jakich? Domofon na telefon obsługuje również połączenia audio, otwiera bramę i zarządza innymi, skonfigurowanymi z aplikacją elementami wyposażenia, np. roletami czy oświetleniem. Taki domofon daje nie tylko większą swobodę, ale też kontrolę. Jeśli ktokolwiek obawia się, że montaż systemu jest problematyczny, rozwiewamy wątpliwości. Do tego, aby go zainstalować, nie jest konieczne wykonywanie żadnych skomplikowanych czynności. Jeden panel montuje się na zewnątrz, a drugi w środku – w dowolnym miejscu. Na telefonie instaluje się natomiast niezbędną aplikację. Wszystkie te części są ze sobą kompatybilne.
Domofon na telefon – jak działa?
Poprawne działanie sprzętu gwarantowane jest wysoką jakością wykonania domofonu oraz przemyślaną aplikacją, która jest z nim skonfigurowana. W czym tkwi sens funkcjonowania domofonu? Przekierowanie połączeń na komórkę jest tutaj kluczem. Kiedy osoba z zewnątrz naciśnie przycisk domofonu, sygnał jest automatycznie przekazywany na telefon. Mając go przy sobie, można odebrać połączenie, aby dowiedzieć się, kim jest gość, a następnie otworzyć drzwi. W przypadku osób, które z różnych względów mają problemy z poruszaniem, jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Co jeszcze jest niezbędne, aby taki domofon działał bez zarzutu? Ważne, by mieć dostęp do Internetu.
Domofon w telefonie – do bloku, do domu, dla firmy
Mobilny domofon można zainstalować praktycznie wszędzie. Nie tylko w domu, ale również w bloku mieszkalnym, aby podwyższyć jego standard oraz w firmie. W każdym przypadku dodatkowym udogodnieniem jest karta zbliżeniowa, pozwalająca osobom, które ją posiadają, na szybkie otwarcie drzwi lub furtki. Domofon na kartę sprawdzi się szczególnie w przypadku miejsc, gdzie z wejścia korzysta więcej użytkowników. Przykładem jest, chociażby, zakład pracy czy siedziba większego przedsiębiorstwa. Drzwi można z pomocą karty otworzyć samodzielnie. Czytnik, w jaki wyposażony jest domofon, jest bardzo czuły i szybko reaguje. Nie ma konieczności wpisywania kodu. Wykorzystanie tego systemu w budynku sprawia, że stała obecność stróża pilnującego nieruchomości nie jest konieczna lub przynajmniej jest wspierana takim rozwiązaniem.
Telefon z domofonem to użyteczne i proste narzędzie, które z powodzeniem zastąpi tradycyjny domofon. Dzięki niemu drzwi otworzymy bez ruszania się z miejsca!
Sprawdź także nasze mobilne wideodomofony!