« wróć na stronę główną
| SW4S-DIN | Przełącznik 4 stref do paneli INSPIRO+, obsługa do 1020 lokali, montaż na szynę DIN
Gdzie kupić?

Moduł współpracuje z panelami INSPIRO+ typu „Master” i umożliwia im obsługę do 1020 lokali w jednym systemie (4 x 255 adresów odbiorników). Moduł wydziela 4 strefy, która każda tworzy niezależną magistralę z zasadami pracy i prowadzenia instalacji jak klasyczne podłączenie paneli Inspiro+ lub central CDNP.

Każda strefa to 255 adresów odbiorników, indywidualna tabela kodów otwierania i indywidualne parametry dzwonień. Adresy odbiorników w każdej strefie mogą być przypisane dowolnie do indywidualnego maksymalnie 6-cyfrowego numeru dzwonienia (wybieranego z klawiatury panelu). Moduł przystosowany jest zarówno do systemów wideo (posiada złącza RJ45), jak i instalacjach audio. Istnieje możliwość podłączenie w jednym systemie domofonowym nieograniczonej ilości paneli Master z modułami SW4S-DIN.

W systemie z modułami SW4S-DIN istnieje możliwość prowadzenie do czterech rozmów jednocześnie (jedna rozmowa z panelu Master z jedną strefą oraz nieograniczona liczba rozmów z panelów Slave).

Moduł można zastosować zarówno do tworzenie rozbudowanych jak i rozległych instalacji, ponieważ umożliwia łączenie instalacji w tzw. gwiazdę, co zmniejsza znacząco długości magistrali (moduły montujemy w punkcie centralnym „gwiazdy”). Warunkiem zastosowania modułów jest obecność minimum jednego panelu/centrali typu „Slave” w każdej strefie (w tym celu można zastosować również moduł do zabudowy: MOD-SPK-P).
Uwaga! Do wyjść modułu nie można podłączyć bezpośrednio odbiorników.

Moduł posiada obudowę przystosowaną do montażu na szynę DIN i zajmuje szerokość 6 modułów.

Kompatybilny z wybranymi cyfrowymi urządzeniami z grup: CDNP, INSPIRO i COMO P, PV / Familio.


Dane techniczne

Index SW4S-DIN
Opis Przełącznik 4 stref do paneli INSPIRO+, umożliwia obsługę do 1020 lokali (4 x 255 adresów odbiorników), montowany na szynę DIN, obsługa systemów audio i wideo.
Wymiary (mm) 6 moduły DIN (109x92x59)
Wykonanie Obudowa z tworzywa ABS
Sposób montażu Szyna DIN lub natynkowo
Typ instalacji Cyfrowy system P: 2 żyłowa + zasilanie, lub
Cyfrowy system PV: skrętka cat. 5e lub 6
Wyjścia 8 x złącze RJ45 (po 2 na każdą strefę):
- do podłączenia magistrali systemu P lub PV z panelami / centralami typy Slave
- do podłączenia kolejnych modułów SW4S-DIN
Wejścia 4 x złącza śrubowe rozłączalne (podłączenie panelu Master):
- podłączenie sygnału audio: „LINE+” i „LINE-”
- podłączenie zasilania: „+DC” i „-DC”
1 x złącze RJ45:
- podłączenie panelu Master - magistrali systemu P lub PV
Cechy Zasilanie: 15V DC / 50mA
Pobór mocy w trybie czuwania: ~ 0,07W
- obsługa do 1020 lokali (4 x 255 adresów odbiorników)
- obsługa do 4 niezależnych stref: każda strefa to 255 adresów odbiorników, niezależna tabela kodów otwierania (w sumie 1020 różnych kodów), niezależne ustawienia parametrów dzwonień,
- adresy odbiorników w każdej strefie mogą być przypisane dowolnie do indywidualnego maksymalnie 6-cyfrowego numeru dzwonienia (wybieranego z klawiatury panelu Inspiro+).

Pliki do pobrania