« wróć na stronę główną
 • Jaki domofon do bloku będzie odpowiedni?

  Domofon to urządzenie, które znajduje się niemal w każdym budynku mieszkalnym. Blok, obiekt użyteczności publicznej czy dom jednorodzinny – wszędzie tam przydatny będzie sprawnie działający domofon. Jego obecność ma wiele korzyści, a jedną z nich z całą pewnością jest wygoda.

 • Jaki domofon do domu wybrać?

  Sprawny domofon to urządzenie, które jest niezwykle przydatne w każdym domu. Znacznie ułatwia komunikację pomiędzy gościem a domownikiem, co więcej, odpowiedni domofon do domu to nie tylko kwestia komunikacji, ale również bezpieczeństwa. To niejako pierwsza rzecz, z którą musi zmierzyć się każdy gość przed wejściem na naszą posesję. Jaki jest najlepszy domofon? Czym kierować się przy jego wyborze?

 • Domofon bezprzewodowy czy przewodowy?

  Obecnie trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek budynek bez domofonu. Jeszcze do niedawna w większości domów montowane były tradycyjne przewodowe domofony, jednak teraz rynek tych urządzeń elektronicznych jest znacznie bardziej różnorodny. Wybór właściwego urządzenia zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb użytkownika oraz tego, gdzie zostanie zamontowane. System domofonowy składa się z kilku urządzeń, które wchodzą w skład całego zestawu, jednak w zależności od rodzaju domofonu na jaki się zdecydujemy mogą się one od siebie różnić.

 • Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci pod naszą nieobecność w domu?

    Szkoła się skończyła, sezon wakacyjny jest już w pełni, a dla wielu rodziców oznacza to jeden duży problem – co tu począć z dziećmi? Urlopy w pracy nie trwają niestety dwa miesiące, a nawet jeśli uda nam się wysłać dzieci na kolonie, czy do rodziny, nadal sporą część lata prawdopodobnie spędzą w domu. Organizacja opieki w tym czasie może okazać się nie lada wyzwaniem i mimo najszczerszych chęci, czasami może się zdarzyć, że będziemy zmuszeni zostawić dziecko same na kilka godzin. Polskie prawo nie precyzuje kwestii pozostawienia dzieci samych w domu. Jedynym zapisem, na którym można się oprzeć jest art.106...

 • Gdzie zainstalować domofon w domu?

  Domofony to urządzenia, które znajdują się nie tylko w prywatnych domach, ale również firmach czy budynkach użyteczności publicznej. Różnić będzie się jedynie zakres ich funkcjonalności, w zależności od tego czego oczekujemy i jaki model wybierzemy. Jednym z kryteriów tego, gdzie zainstalować domofon i jak zrobić to prawidłowo będzie niewątpliwie rodzaj budynku. Przed montażem warto wiedzieć, jak go poprawnie wykonać, żeby uniknąć późniejszych problemów.

 • 1
 • 2